Generator dymu do wykrywania nieszczelności 12v-65w-6l/min-15psi ROOKS

Generator dymu do wykrywania nieszczelności 12v-65w-6l/min-15psi ROOKS

1 490.02zł
netto: 1 211.40zł
Producent: ROOKS
Kod produktu: OK 03.5020
Dostępność: 1

Przegląd

Opis produktuGenerator dymu do wykrywania nieszczelności w układach rurowych to doskonałe urządzenie dia...

Opis produktu

Generator dymu do wykrywania nieszczelności w układach rurowych to doskonałe urządzenie diagnostyczne, które działa z wykorzystaniem dwóch metod. Po pierwsze urządzenie generuje nadciśnienie i za pomocą manometru umożliwia obserwację ciśnienia. Jego ubytek w krótkim czasie oznacza nieszczelność układu. Po drugie za pomocą wytwornicy dymu urządzenie umożliwia wykrycie miejsca nieszczelności układu. Jest to możliwe poprzez wpuszczenie dymu do układu i obserwację miejsca przecieku.

Urządzenie ROOKS to skuteczne i precyzyjne narzędzie diagnostyczne, które pomaga w naprawach wszelkich układów rurowych, pojemnościowych i układów zamkniętych działających w warunkach ciśnienia lub podciśnienia. Niezbędne w diagnostyce samochodów osobowych, dostawczych i mniejszych ciężarowych, w diagnostyce łodzi motorowych, maszyn rolniczych, spalinowych generatorów prądu, zbiorników wodnych, silników spalinowych itp.

 

Generator dymu jest szczególnie przydatny podczas diagnostyki układu dolotowego, turbosprężarki, układu wydechowego, układu chłodzenia, uszczelnienia samochodu, zbiornika paliwa i innych zbiorników, różnych złączy rurowych.

 

Generator dymu posiada ważne cechy konstrukcyjne, które ułatwiają diagnostykę. Jest to duży i czytelny manometr, sprawny układ ciśnieniowy, który wytwarza ciśnienie 1 BAR (15 PSI), regulowany moduł przepływowy dymu, w którym widać gęstość i jakość dymu, co daje pewność podczas szukania wycieku, że dym odpowiednio dobrze wypełnił badany układ pojemnościowy.

 

Generator wykorzystuje zjawisko nisko tlenowego spalania oleju mineralnego na elektrodzie metalowej, która pracuje z temperaturą 300˚C. Dzięki niskiej zawartości tlenu w procesie spalania, nie dochodzi do pełnego zapłonu i dzięki temu generowany jest równy, gęsty dym. Maksymalny czas pracy generatora dymu w jednym cyklu wynosi 8 minut, następnie należy odczekać 8 minut aby wystudzić elektrodę.

Do pobrania


Wasze opinie

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra