Tester akumulatora, ładowania i rozruchu z drukarką MAGNETTI-MARELLI

Tester akumulatora, ładowania i rozruchu z drukarką MAGNETTI-MARELLI

1 570.44zł
netto: 1 276.78zł
Producent: MAGNETTI-MARELLI
Kod produktu: TTMM-0690
Dostępność: 2

Przegląd

 Tester akumulatora Battery Tester przeznaczony jest do kontroli akumulatorów o napięciu 6 lub 12 Volt i kontroli układów ładowania 12 lub 24 volt. Łatwy w użyciu, przydatny w każdym warsztacie samochodowym tester. Profesjona...

 Tester akumulatora Battery Tester przeznaczony jest do kontroli akumulatorów o napięciu 6 lub 12 Volt i kontroli układów ładowania 12 lub 24 volt. Łatwy w użyciu, przydatny w każdym warsztacie samochodowym tester. Profesjonalny tester dla warsztatów samochodowych. Po wykonanej diagnozie akumulatora daje informacje: akumulator sprawny, doładuj akumulator, wymień akumulator. Po diagnozie elektryki pojazdu daje informacje: za niski prąd ładowania, za wysoki prąd ładowania, brak ładowania, uszkodzona dioda w alternatorze.

Tester akumulatora, sprawności ładowania i wartości spadków napięcia, wyposażony w drukarkę. Dodatkowy miernik napięcia w zestawie. Battery Tester z oferty Magneti Marelli to uniwersalny tester pozwalający sprawdzić zarówno kondycję samego akumulatora, jak i współpracujących z nim elementów - alternatora oraz rozrusznika, ponadto istnieje możliwość sprawdzenia spadków napięcia pod obciążeniem rozrusznika, a także odbiorników wykorzystywanych podczas jazdy (ogrzewanie szyby, światła itp.). Wszystkie operacje, podobnie jak sam wydruk, mogą być przedstawione w języku polskim. MM Battery Tester to urządzenie wyjątkowo proste w obsłudze i przyjazne użytkownikowi. Wszelkie dostępne badania wykonuje się krok po kroku, według instrukcji podawanych przez tester.

Testy akumulatora:
- napięcie bieżące
- prąd rozruchowy
- graficzne procentowe zestawienie stanu akumulatora oraz stopnia jego naładowania
- zalecenia odnośnie akumulatora (naładować, wymienić, pilnie wymienić)

Wszystkie testy można wykonać na akumulatorach:

- żelowych
- AGM (bezobsługowy)
- VRLA (częściowo bezobsługowy)
- SLI (standardowy)

Prąd rozruchowy może zostać podany według jednej z norm:
- EN: 40 do 2100
- SAE: 40 do 2000
- DIN: 25 do 1300
- IEC: 30 do 1500
- JIS: wisać numer typu akumulatora

Testy w pojeździe:
- spadek napięcia przy zapalaniu
- test ładowania bez obciążenia (sprawdzający alternator oraz regulator napięcia)
- test ładowania pod obciążeniem (sprawdzający również sprawność pokładowych urządzeń elektrycznych)
- test stabilności napięcia (sprawdzający regulator napięcia oraz diody alternatora)

Drukarka:
Wszystkie testy wykonane za pomocą MM Battery Testera można nie tylko przejrzeć na dużym i czytelnym wyświetlaczu wyposażonym w regulację podświetlenia, ale również natychmiast wydrukować, korzystając z wbudowanej drukarki. Wydruk taki zawiera wszystkie dane sprawdzone podczas testu, dając klientowi pełną informację zarówno o stanie akumulatora, jak i alternatora oraz regulatora napięcia.

Test akumulatora:
Po podłączeniu zacisków MM Battery Tester włącza się samoczynnie. Na ekranie pojawia się pytanie o rodzaj testu (akumulatora lub systemów w samochodzie), po wyborze testu akumulatora, należy określić rodzaj diagnozowanej baterii (żelowa, AGM, VRLA, standardowa). Następnie pada pytanie o deklarowany prąd rozruchowy oraz normę, według której jest podany. Po uzupełnieniu tych informacji MM Battery Tester przechodzi do testu, po którym pada pytanie o wydruk (możliwe jest wydrukowanie wyników lub pominięcie tego etapu).

Test systemu:
Po wybraniu testu systemu MM Battery Tester podaje niezbędne czynności, krok po kroku:
- wyłączyć wszelkie obciążenia, uruchomić silnik - sprawdzenie spadków napięcia podczas uruchamiania pojazdu, po rozruchu tester informuje o wartości napięcia oraz o jej zgodności z normą;
- wcisnąć enter dla testu ładowania - MM Battery Tester sprawdza napięcie w układzie podczas normalnej pracy silnika, bez obciążeń;
- włączyć urządzenia obciążające instalację - sprawdzenie wydajności alternatora oraz włączonych urządzeń (w przypadku przebić napięcie może spaść poniżej akceptowalnego poziomu). W międzyczasie MM Battery Tester sprawdza stabilność napięcia podczas całego testu, podając informację o skuteczności działania diod alternatora. Wyniki testu systemu również można wydrukować.

Wasze opinie

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra